CEREMONIE WIELKIEGO TYGODNIA

Wielki Czwartek:
O godz. 18 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 23.00.
Po zakończeniu liturgii – śpiew całych Gorzkich Żali.
Od godz. 20 – 21 – Adoracja Róż Żywego Różańca
O godz. 23 – zakończenie adoracji

Wielki Piątek:
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00.
O godz. 11 – wspólna Droga Krzyżowa
O godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
O godz. 18 – Liturgia Męki Pańskiej – Pasja, Modlitwa Powszechna Kościoła, Adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00.
Po zakończeniu liturgii – śpiew Gorzkich Żali.
O godz. 24 – Zakończenie adoracji

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

Wielka Sobota:
Od godz. 8 – adoracja Pana Jezusa w Grobie.
O godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Przed południem – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

-W kościele –  10:00 i 11:45;

-Bażanty – 10:15;

-Dzikowiec – 10:30;

-Droga Wołowska – 10:45;

-Podlas – 11:00;

-Osiedle – 11:15;

-Remiza OSP – 11:

Przypominamy, że do święcenia przynosimy pokarmy, a nie zabawki dziecięce. W Wielką Sobotę zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty – poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i uroczysta msza święta ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego. Na liturgię przynosimy świece.

Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:30.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. z klasy trzeciej wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 oraz szkoła średnia uczestniczą obowiązkowo w obrzędach Triduum Paschalnego. Niech w tym świętym czasie upamiętniającym mękę, śmierć i zmartwychwstanie nie zabraknie przy ołtarzu tych, którzy mają przystępować do sakramentów świętych. Niech te święte dni umocnią nas w wierze i będą źródłem Bożej łaski.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane jak w niedziele.