Drodzy Parafianie!

  1. W związku z trwającą wojną na Ukrainie proszę i zapraszamy wszystkich do gorącej modlitwy o pokój. Niech Boże Miłosierdzie wypływające z Łagiewnik ogarnie walczący o wolność Naród Ukraiński.
    3. Apelujemy również do mieszkańców naszej parafii, aby zastanowili się czy mogą przyjąć do swego domu uchodźców z Ukrainy. To trudna decyzja jednak nie bójmy się jej podjąć. Tak jak nie zawiedliście podczas Światowych Dni Młodzieży, tak ufamy, że w tej sytuacji również nie zawiedziecie. Oczywiście jest to decyzja trudniejsza, gdyż nie wiadomo na jak długo będzie trzeba zapewnić im dach nad głową. Na pewno nikt z tego powodu nie zbiednieje. Czy będziemy w stanie udostępnić je potrzebującym. Proszę, aby takie decyzje podejmować wspólnie w rodzinach aby nie było konfliktów. Proszę, aby się zastanowić ile osób można przyjąć. Czy mamy warunki, aby była mama z dziećmi. Pragniemy stworzyć listę tych, którzy zdecydują się przyjąć tych, którzy uciekają przed śmiercią. Proszę, aby w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, zgłaszać swoją gotowość do podjęcia się tego zadania, podając adres, numer telefonu i ilość osób, które można przyjąć.

„Byłem głodny, a daliście mi jeść, byłem przybyszem, a przyjęliście mnie”