Rozpoczynamy najważniejszy tydzień roku kościelnego – Wielki Tydzień. Wszyscy, którzy kierują się w życiu wiarą w Jezusa Chrystusa włączają się w przeżywanie męki i zmartwychwstania Chrystusa.

Wielu nie może sobie wyobrazić przeżywania tych dni bez udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

Trwająca epidemia korona wirusa i przepisy państwowe i sanitarne powodują, że będziecie musieli przeżywać wszystkie uroczystości w domach.

Niech to będzie okazja do spojrzenia z innej perspektywy na nasze życie i naszą relację z Panem Bogiem.

Niech Wielki Czwartek związany z pamiątką Ostatniej Wieczerzy pobudzi nas do zastanowienia jak często mamy okazję do wspólnych posiłków, do spotkań rodzinnych i rozmów. Czy mamy czas dla siebie nawzajem i czy naprawdę troszczymy się o naszych bliskich – dzieci, rodziców,dziadków.

Wielki Piątek niech zwróci naszą uwagę na to jakie miejsce w naszym domu znajduje krzyż. Czy jest on umieszczony na widocznym miejscu. Czy przypomina nam o Jezusie – naszym Zbawicielu. Czy na ścianie w naszym mieszkaniu znajduje się obraz religijny i czy w imię „nowoczesności” nie wstydzę się wiary.

Jest to również dzień wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i post ścisły. Trzeba się zastanowić czy potrafię przyjąć jakiekolwiek wyrzeczenia z pobudek religijnych a nie jako stosowanie diety czy zaleceń lekarza.

Wiela Sobota – dzień wyciszenia podpowiada nam o znaczeniu ciszy dla modlitwy i refleksji. Sprawdźmy czy potrafimy przeżyć dzień bez muzyki, bez komputera czy telewizora i czy zamiast tego przeczytamy fragment Pisma świętego czy może dłużej się pomodlimy.

Wielkanoc to najważniejsze święto. Niech radość Zmartwychwstania Pana Jezusa pokona wszelki smutek i niech wleje radość i nadzieję w nasze serca.

Wszystkim Parafianom życzę wspaniałego przeżycia tych wielkich dni, a Jezus cierpiący i zmartwychwstały niech wszystkich obdarzy swoim błogosławieństwem.

                                      Ks. Jacek Strzelecki – proboszcz